Jak zorganizować Słodki Kącik?

Marzy Ci się słodki kącik rodem z pinterestowych inspiracji? Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe i efekt WOW ? Wbrew pozorom to nic trudnego! Wystarczy tylko zastanowić się i popracować nad 4 elementami:

1. Kolorystyka i motyw przewodni

Baza każdego przyjęcia! Zaszalej, puść wodze wyobraźni, zainspiruj się i wybierz motyw przewodni przyjęcia. Postaraj się by wszystko było spójne, więc zdecyduj się na jeden główny motyw i określ maksymalnie 3 główne kolory. Przejrzyj nasze kolekcje i na pewno coś wybierzesz!

2. Naczynia 

Ilość i wielkość naczyń zależy od rozmiaru stołu na którym planujemy zorganizować słodki kącik. Zwróć uwagę na ich ułożenie – najlepiej,  jeśli z tyłu położysz większe słoje i patery, pośrodku mniejsze słoiki i miseczki a na samym przodzie talerzyki.

Kącik musi być kuszący!  Najlepiej więc byłoby, gdyby słoje i miseczki były przezroczyste. W ten sposób wyeksponujesz wszystkie słodkości a goście zerkając już na niego z daleka, będą marzyli by podejść i coś przekąsić. Przezroczysty słój nie musi być wcale taki nudny – możesz przykleić na niego naklejkę z motywem przewodnim przyjęcia lub zawiesić zawieszkę z nazwą słodkości w środku.

3. Słodycze

Najlepszą bazą do każdego słodkiego stołu będą przekąski w odcieniach bieli. W sklepach mamy mnóstwo tańszych i droższych białych słodkości np.: pianki marshmallows, prażynki, popcorn, rafaello, ptasie mleczko w białej polewie czy białe draże.

Kiedy masz już tło, wybierz słodkości zgodnie z wybraną wcześniej kolorystyką przyjęcia. Pamiętaj też o torcie i babeczkach – one też muszą pasować!  Ciekawą ozdobą tortu są błyszczące lub drewniane toppery, romantyczne małe girlandy albo wyrazisty mały balon cyfrę – dzięki nim tort będzie wyeksponowany i nabierze odpowiedniego charakteru. Babeczki za to można przyozdobić odrobiną bitej śmietany, posypką w odpowiednim kolorze i pikerami lub błyszczącymi małymi topperkami.

4. Dekoracje

Jeśli wydawało Ci się, że to już koniec to bardzo się myliłaś :) Teraz czas na najlepsze! Tutaj możemy dopiero zaszaleć i stworzyć prawdziwy raj dla oczu. Podzielmy przygotowania na dwie strefy:

- ściana – najlepszą dekoracją na ścianę za słodkim stołem jest girlanda z napisem/tytułem przyjęcia – podkreśl wagę uroczystości i obwieść wszystkim co właściwie świętujemy – Roczek Amelki czy może Chrzest Święty Stasia? Innym sposobem na stworzenie napisu są balony literki, jest to bardzo efektowne rozwiązanie  – ułóż np. słowo one lub happy birthday. Po bokach możesz przyczepić rozety a gdzieniegdzie powiesić pompony bibułowe lub kule honeycomb. Wszystko zależy od rozmiarów słodkiego stołu! Pięknie wyglądają też balony napełnione helem lub duża cyfra balon.

- stół – możliwości jest milion! Od pudełek na popcorn i osłonek na muffinki po naklejki na słoje i winietki z nazwami smakołyków. Ciekawą propozycją jest napis do ramki lub taki samodzielnie stojący albo plakat. Pamiętaj też o pikerach i dekoracji na tort i ciasta – toppery, małe girlandki, małe topperki. Przed stołem zawieś frędzle z bibuły a z boku stołu możesz położyć serwetki i papierowe talerzyki jednorazowe by goście mogli nałożyć sobie wybrane słodkości a także papierowe kubeczki i słomki jeśli przygotowałaś np. słój z lemoniadą (rozwiązanie idealne – nie dość że pięknie to jeszcze szybko się posprząta :) No i konfetti! Duuuużo konfetti :)